Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Už se to blíží...

Naši přátelé se opět, v plné zodpovědnosti jak je to u nich zvykem, připravují na jubilejní ročník svého turnaje. Zde (níže) je pozvánka a upoutávka na něj. Turnaj se už blíží a my se na účast opět těšíme...

 

Obrazek

 

 

Obrazek

Obrazek

 

 
          Zdravíme tímto naše přátele z Markgroeningenu a vinšujeme štěstí a zdraví. Buďte i bohatí, protože být bohatý na duchu je něco, co se u člověka nedá nahradit ničím....

 B.H.

Obrazek


    Fertig!
  
    Přijedou ve čtvrtek 30.11.2008.
   
   Večer -   společná večeře v Restauraci Pod Šostýnem.
     Pátek -   přijetí na Městském úřadu panem starostou, Muzeum+něco navíc,
                  oběd v Restauraci Pod Bílou Horou
                  odpolední sportování
                  večer - Slavnostní setkání v hotelu Stadion
    Sobota - všichni do Štramberka, nebo na mistr. zápas
                  oběd v Hotelu Šipka
                  sportování bowling
                  večeře v Restauraci Na statku
    Neděle - už jen rozloučení v restauraci hotelu Stadion

 

Obrazek

Na 22.ročník Mezinárodního turnaje přijeli i naši přátelé z Markgroningenu. Také proto, že se turnaj konal v roce 20. letého přátelství, byla atmosféra mezi našimi kluby báječná, což dokazuje i tento společný snímek, před odjezdem našich přátel domů. Očekáváme, že se na kopřivnickém "Oktoberfestu" opět sejdeme koncem října. To už budou oslavy v plném proudu....

 

 

 

 Přátelství. Co je víc?

Ve dnech 31.10. - 4.11.2007 byl náš klub hostitelem mladých volejbalistů
a doprovodu z německého Markroningenu.
S volejbalisty a činovníky z tohoto malebného městečka nedaleko Stuttgartu
nás spojuje dlouholeté přátelství, vždyť v příštím roce to bude již 20 let od první
návštěvy.
Pro mladé volejbalisty byl připraven bohatý program. Utkali se v přátelském
střetnutí s našimi kadetkami, trénovanými manžely Havlovými. Zážitkem byla pro
děvčata zcela jistě jízda na koních ve frenštátské jízdárně a několik společných
posezení s našimi chlapci, juniory.
Celá skupina hostů a hostitelů se sešla i na hřišti, kde si zahráli všichni,mladí
i bývalí volejbalisté a to s obou stran a vůbec nevadilo, že někdy tvořil věkový rozdíl
neuvěřitelné půl století.
Mezi našimi hosty byli i trenéři a členové oddílu, který pravidelně přijíždí na
turnaje v Kopřivnici. Přivítali jsme Arne Millera, Oli a Reginu Weissovy, rádi jsme
také viděli Eddu Búhler, Klause Duppera i Edith Sautter.
Akce byla organizačně a časově náročná a přesto bude patřit mezi ty, na něž
budeme pyšní. Přispěla k tomu většina členů našeho výboru a zejména nadšení,
obětavost a nasazení Mirka a Petry Gilarových.
Díky Mirku a Petro!
 


Zpracoval: M.Neuschl


Je rozhodnuto.

Po informacích ze strany našich přátel z Markgoningenu se výbor KV Kopřivnice, na své schůzi dne 10.12.07 rozhodl, že doporučí našim členům a příznivcům účastnit se setkání ve dnech 20.3.-23.3.08 v místě, o kterém se píše v emailu, přišedším z Markgroningenu.
Termín, místo a způsob oslav 20.letého přátelství mezi našimi kluby bude zajišťovat J.Tandler a ing.M.Neuschl v době, která se bude blížit měsíci srpnu, nebo začátku listopadu 2008.
Informace o možnostech ubytování, stravování a samotném místě setkání (20.3.08) může podat J.Tandler a J.Konůpka.

B.Habarta,11.12.07


Něco se děje.

Předseda klubu J.Tandler informoval členy výboru na včerejší schůzi o tom, že přátelé z Markgroningenu budou na své schůzi (25.2.08) rozhodovat o způsobu oslav 20.- ti letého trvání přátelství mezi našimi kluby.
S netrpělivostí očekáváme nové zprávy, které by tentokrát byly konkrétnější a hlavně pozitivnější.
.
BHabarta, 19.2.08

Ozvali se naši přátelé...:

Hallo Mirek, liebe Freunde in Koprivnice, 
auch wir haben in unserem Klub diskutiert, und es ergab
sich folgendes Ergebnis : 
Wir wollen gerne zu Euch nach Koprivnice kommen, um das 20-jährige Jubiläum
unserer Freundschaft zu feiern.  
Als Termin wäre von uns gewünscht :
 
30.10.2008 - 02.11.2008 .
 
Wenn der Termin für Euch auch okay ist, dann gib mir bitte Antwort.
 
Liebe Grüße an alle Freunde

# VW
 
P.S. Die Koordination des Jubiläumsbesuchs liegt
in meinen Händen, so schließt sich der Kreis :
Reiseleiter 1988 : VW
Reiseleiter 2008: VW

Bř.Habarta, 6.5.08

Paráda, přijedou k nám....

  Už se zdálo, že veškeré snažení obou klubů, v Markroningenu a v Kopřivnici, které pojí dvacetileté přátelství, každoroční sportovní styk, mnohá osobní kamarádství nebude slavit úspěch.

Páni, dámy, opak je pravdou. V červnu pojedou naši sportovci a zesílená skupina přátel do Markgreningenu na jejich mezinárodní turnaj a ve dnech 30.10. - 2.11.08 přivítáme v Kopřivnici všechny z druhé strany, kteří se chtějí účastnit oslav zmíněného jubilea.

Je nasnadě, že kvalitně připravit přijetí v době kdy Kopřivnice slaví 60-ti leté povýšení na město , program a způsob oslav, není práce jednoduchá a přinese sebou pár starostí. Jsou to ale radostné starosti.
Bř.Habarta, 7.5.08

V plném proudu

jsou přípravy našeho klubu a zejména jeho činovníků při práci na zabezpečení důstojných oslav 20. letého přátelství s volejbalovým klubem v Markgroningenu.


Neudělám, myslím, chybu, když se s vámi, čtenáři našich stránek, podělím o tom, jak budou oslavy asi vypadat. Vše se samozřejmě odvíjí od skutečnosti, kolik přátel z BRD nakonec toho dne 30.10.2008 k nám přijede. Již dnes je však jisté, že budou ubytováni v rodinách zdejších volejbalistů a přátel klubu, zabezpečeno je i ubytování v Penzionu pod Bílou Horou. V inkriminovaný čtvrtek začneme společnou večeří, druhý den se vydáme k přijetí na kopřivnickou radnici. Dopolední program bude dále pokračovat návštěvou Muzea a když se podaří, tak i polygonu v areálu Tatry. Na odpoledne chceme připravit společný oběd ve stylové restauraci, pak přátelské měření sil ve volebale ve sportovní hale SOUs. Když bude třeba, tak se před večeří osvěžíme a bolavým svalům ulevíme společným "čácháním" v plaveckém bazénu.

Vyvrcholením společných oslav bude zajisté společenský večer u příležitosti 20. let přátelství, vzpomínek a zážitků. Přejeme si, aby program dotvořilo pár překvapivých vystoupení kopřivnických umělců a umělce v profesi barman. Živá hudba a pro mladší diskotéka v přilehlé místnosti restaurace hotelu Stadion, přítomnost hostů, kteří se podíleli na zrodu tohoto nevšedního přátelství jistě podpoří dobrou atmosféru pátečního večera.

To už bude sobota a příležitost, jak se zbavit nepříjemných příznaků uplynulého večera procházkou do Štramberka, kde se naobědváme. Pozdně odpolední a večerní program bude možná jen odpočinkový. Ale kdo ví...? Možná se bude házet koulema, možná u ohně s harmonikou.....

A v neděli? To už se sejdeme, abychom při odjezdu ještě jednou společně zvolali - " Wir danken ihnen, uber 10 jahre schon wieder !", nebo "Děkujeme, za 10 let znovu!.

Bř.Habarta, 18.7.08 


 


 

 

  

 


 

Obrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář